IMG_4630

Olejek z czystka ladanowego i naturalne mydło z olejem z czystka ladanowego.

Czy znacie CZYSTEK LADANOWY? Troszeczkę Wam o nim opowiem, ponieważ sama używam produktów z olejkiem z czystka ladanowego. Zatem czystek, jest ziołem wykorzystywanym w leczeniu – przeziębień, nieżytów przewodu pokarmowego i zakażeń dróg oddechowych, ale także zaburzeń miesiączkowania, stanów nerwicowych. Działa lekko przeciwbólowo, wykrztuśnie, odkażająco, żółciopędnie i przeciwzapalnie. Można go zaparzyć, jak herbatę i pić. Jednak najbardziej znanym i cenionym produktem otrzymywanym z czystka jest olejek.

Firma CISFARM   posiada w swojej ofercie olejek z czystka ladanowego oraz naturalne mydło z olejem z czystka.

Olejek z czystka ladanowego cechuje bardzo intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, regenerujące, ujędrniające i napinające. Jest wskazany do pielęgnacji cery trądzikowej. Stosowany w połączeniu z kremem lub olejem działa przeciwzmarszczkowo, minimalizuje pory, uelastycznia skórę. Polifenole zawarte w oleju poprawiają kondycję skóry przez obniżanie aktywności kolagenazy – enzymu odpowiedzialnego za rozkład zawartego w skórze naturalnego kolagenu. Wystarczy dodać kilka kropel olejku do naszego kremu, wtedy działa przeciwzmarszczokowo, a  nakładając go regularnie na twarz i szyje odmładzamy naszą cerę. Działa też zbawiennie na dłonie. Kilka kropel olejku z czystka ladanowego podgrzewamy z oliwą i moczymy dłonie w ciepłej miksturze 🙂 A jeśli zmieszamy olejek ze spirytusem i natrzemy nim klatkę piersiową, to ułatwi nam oddychanie przy przeziębieniu. Możemy też nacierać nim stawy przy chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Można go też stosować przy leczeniu stanów zapalnych gardła, migdałków oraz zatok, jako składnik inhalacji wodnych. Działa lekko przeciwbólowo, wykrztuśnie, odkarzająco i przeciwzapalnie.

Drugim produktem firmy CISFARM jest naturalne mydło z olejem ladanowym. Jest szczególnie polecane do pielęgnacji skóry trądzikowej, atopowej  i ze skłonnością do podrażnień. Zawarty w mydle olejek z czystka ladanowego hamuje wzrost wielu bakterii  i grzybów. Posiada bardzo intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, regenerujące, ujędrniające i napinające. Dzięki naturalnemu składowi i dużej zawartości gliceryny nawilża, delikatnie myje i pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień. Mydło nie zawiera dodatków chemicznych, konserwantów, wybielaczy, wypełniaczy.

Zatem czystek dobry na wszystko 🙂

O tym wszystkim mówiłam też w Radiu Kolor 103 FM. Posłuchajcie 🙂

 

2 Replies to “Olejek z czystka ladanowego-zastosowania”

  1. Olejkiem “zabiłam” kurzajki na ręku mojego syna. Walczyliśmy z tym “świństwem” półtora roku, Wymrażanie nie wchodziło w grę bo kurzajki ok.6 sztuk jedna obok drugiej znajdowały się na stawie palca, Apteczne preparaty i te bez recepty i na receptę pomagały tylko na chwilę. A kurzajki odrastały. Znając właściwości antywirusowe czystka /czystek piję od dwóch lat/ postanowiłam zaatakować wirusa olejkiem z czystka. Przez dwa tygodnie zaklejałam palec z kurzajkami plastrem opatrunkowym nasączonym porządnie olejkiem. Bez rozcieńczania choć ponoć nie wolno. Stopniowo zaczęły ginąć, minęło dwa miesiące i nadal ich nie ma. Zrobiłam zdjęcia przed kuracją i po kuracji. Olejek jest fantastyczny!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *