Myślę, że każdy jest spragniony pięknej słonecznej pogody, a jeśli macie choć malutki balkonik (taki jaki mój, w mieszkaniu w którym mieszkam) to wypicie na nim porannej kawy jest czystą przyjemnością. Jednak po zimie jest tam mega brudno i trzeba doprowadzić go szybko do porządku!  

Podłogę trzeba umyć kilka razy, jeśli mamy na niej płytki najlepiej wodą z płynem do mycia naczyń, a fugi doczyścić szczoteczką i papką z sody oczyszczonej. Jeśli macie sztuczną trawę , tak jak ja to wystarczy ją porządnie odkurzyć. Ja mam położony na nią dywanik, który mogę prać w pralce, a dzięki niemu pod stopami czuję zawsze przyjemną miękkość. Pamiętajcie też o tym, aby przetrzeć dokładnie poręcze oraz wszelkie zakamarki. Jeśli macie na balkonie meble wiklinowe, to umyjcie je wodą z sokiem z cytryny lub octem zaś te najbardziej zabrudzone miejsca doczyszczamy szczoteczką. Ważne aby wiklinowe meble potem dobrze osuszyć z nadmiaru wody. Kiedy cały balkon lśni możemy spokojnie wypić kawę i zjeść zdrowe śniadanie na powietrzu. Na stoliku możecie ustawić kaktusa z gipsu, który wytrzyma każdą słoneczną pogodę, jeśli nie macie czasu na podlewanie roślin. Duże sztuczne rośliny można kupić np.w ikeii i ustawić je w po prostu w rogach balkonu. Wieczorem świetnie sprawdzą się girlandy z żarówek solarnych, które cały dzień ładują się od słońca albo zewnętrzne elektryczne odporne na temperaturę i deszcz. Ja polecam białe, znalezione na Allegro za 112 zł.

                   No i białe zasłony, które chronią nas przed słońcem i tworzą mega romantyczny nastrój . Ja swoje powiesiłam na lince od prania zamontowanej na wystających prętach w rogach balkonu i założyłam białe „żabki na kółeczkach”. Dzięki tym prostym zabiegom kosmetycznym nasz balkon staje się przytulny, a my możemy spędzać tam przyjemniej czas.

 

 

Mówiłam o tym w Radiu Kolor. Posłuchajcie 🙂

 

2 Replies to “Jak przygotować balkon na wiosnę?”

  1. Dzień dobry, poproszę o zdjęcie całych zasłoń (głównie chodzi mi o te kółeczka na których są zawieszone) proszę mi również napisać gdzie Pani je kupiła + to samo pytanie dotyczy białych lampek. Serdecznie dziękuję!

    1. Kółeczka białe kupiłam na Allegro (https://allegro.pl/oferta/kolko-do-karnisza-zabka-firanek-cena-za-10-sztuk-7431705928 ) powiesiłam je na żyłce do wieszania prania zawieszonej o wystające pręty z balkonu nad moim balkonem, ale takie same znajdzie Pani w Leroy Merlin czy Castoramie, a lampki białe kupiłam również na Allegro 😉 (https://allegro.pl/oferta/girlanda-led-lampki-ogrodowe-lancuch-20-kul-12-5m-10518385640 ) aukcje widzę, że już są niedostępne ale proszę szukać podobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *