Mrówki FARAONA (zwane „faraonkami”) często odwiedzają nasze domy, szczególnie w letnich miesiącach. Zakładają swoje gniazda w ciepłych i wilgotnych zakamarkach – głównie w kuchni, łazience lub spiżarni. Ich gniazda można znaleźć również w przydomowym ogrodzie.                                                                      

– Mrówki zawsze znajdą drogę do naszego pożywienia, dlatego ważne jest to, żeby w mieszkaniu, w naszej kuchni, zostawiać rzeczy w zamkniętych pojemnikach – mówiłam o tym w Dzień Dobry TVN.            

Aby pozbyć się mrówek, najlepiej zniszczyć ich gniazdo. Istnieją jednak różne inne, naturalne sposoby, które skłonią Faraonki do zmiany miejsca zamieszkania.

Domowe sposoby na mrówki:
1. Okazuje się, że mrówki mają kilka smaków, za którymi nie przepadają. Kiedy położy się je na ich “autostradzie”, będą zmuszone się przenieść. 2. Nie lubią fusów od kawy, pieprzu ziołowego i czarnego, proszku do pieczenia (ponieważ zawiera sodę oczyszczoną), ani posiekanej pietruszki. 3. Problemu narobią im również ziarenka ryżu, które w ich gnieździe sfermentują.

Można przygotować również mieszkankę z wody i z octu, popsikać je takim roztworem albo płynem do szyb, bądź do naczyń. Można też spróbować przykryć mrowisko doniczką z suchą ziemią.       Jeśli przykryjemy je doniczką z ziemią, to one wchodzą w tę ziemię, wtedy mamy szansę wynieść je na zewnątrz i dać im drugie życie daleko od naszego domu.

 

Zobaczcie więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/jak-pozbyc-sie-z-domu-mrowek-one-zawsze-znajda-droge-do-naszego-pozywienia?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *