IMG_8240

Zmieńcie swoje mieszkanie na wiosnę. To idealny czas na metamorfozę!

Wiosna to czas przemian. Przyroda budzi się do życia. Dlaczego więc nie zadbać o najważniejszą strefę naszego prywatnego komfortu, czyli nasze mieszkanie? To idealny czas na zmiany! Z moją pomocą, to banalnie proste 🙂

Czasem wystarczą niewielkie kosmetyczne zmiany aby mieszkanie nabrało świeżej energii i klasy. W większości przypadków przemalowanie koloru ścian w mieszkaniu i kupienie “niedrogo” nowych dodatków sprawia, że powroty do domu stają się prawdziwą przyjemnością. Nie zawsze możemy sobie przecież pozwolić na wymianę wszystkiego 🙂

Ja uwielbiam odwiedzać sklepy wnętrzarskie oraz strony internetowe o tej tematyce i szukać “okazji”, czyli pięknych rzeczy w rozsądnej cenie 🙂 Pamiętajcie o tym, żeby zawsze kupować tylko przedmioty, które wam się podobają i jesteście do nich absolutnie przekonani. Kupowanie “na chwilę” nigdy się nie sprawdza! Dlaczego? Ponieważ kończy się to tak, że patrzymy na te rzeczy przez najbliższe parę lat. Prawda? Ważna jest też konsekwencja, jeśli coś zaczynacie, to koniecznie musicie to skończyć, jeśli się coś popsuło, to jest to idealny moment żeby to naprawić.

Na taką metamorfozę salonu i przedpokoju przy mojej pomocy zdecydowała się Kasia ze swoją rodziną. Jej salon i przedpokój miał pomarańczowy kolor ścian, i nigdy nie został zmieniony od momentu, gdy tam zamieszkali. Ze starego mieszkania przenieśli też meble, ciemne i dość ciężkie. Kasia chciała aby jej mieszkanie stało się nowocześniejsze i jaśniejsze.

Doradziłam jej pięć prostych zmian:

1. Ściany w przedpokoju, który jest połączony z salonem i aneksem kuchennym zostały przemalowane z pomarańczowo-różowego na jasny szary kolor.

2. Wymieniłyśmy firanki  “makarony” na gładkie, delikatne białe i zawiesiliśmy zasłony- aksamitne szare.

3. Nad kanapą wisi teraz piękne okrągłe- nowoczesne lustro, które optycznie powiększa cały salon.

4. Stare i odpadające listwy przypodłogowe zostały wymienione na szerokie-białe w salonie i przedpokoju.

5. W przedpokoju szafa, która kolorem absolutnie nie pasowała ani do starego koloru ścian, a tym bardziej do nowego, została przemalowana na kolor jasny szary, a na ścianach zostały powieszone białe ramki, w których będą rodzinne zdjęcia.

Zobaczcie mieszkanie przed zmianami.

Dzięki tym prostym trikom mieszkanie zyskało świeżość i klasę. Domownicy sami malowali ściany zatem koszt remontu, to tylko farby i wszystkie dodatki , które pojawiły się w mieszkaniu.

Jeśli sami nie możecie zrobić tych wszystkich zmian, to nie martwcie się, mam dla was ekipę remontową, z którą działam już od 10 lat. Jeśli jesteście gotowi na wiosenną metamorfozę z moją pomocą to piszcie na agunia.kaluza@wp.pl 

Razem zrobimy to szybko, dysponując budżetem, który jest dla was najodpowiedniejszy.

Pamiętajcie! Najważniejsza w urządzaniu wnętrz- jest kreatywność 🙂

Posłuchajcie, mówiłam też o tym w Radiu Kolor 🙂

5 Replies to “Metamorfoza mieszkania na wiosnę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *